dostawa 0zł od 299zł

100% bezpieczeństwa

14 dni na zwrot

Pomoce Montessori

Pedagogika Montessori, której założenia stosuje się już od ponad 100 lat, stawia na indywidualny plan rozwojowy dla każdego dziecka. Według twórczyni metod kształcenia dzieci w oparciu o wspomniane założenie, każdy mały człowiek powinien mieć szansę w wybranym przez siebie czasie, bez presji i ścisłych wytycznych od dorosłych zdobywać wiedzę przez doświadczenie i odkrywanie własnych zainteresowań. Poznaj przedmioty, które staną się niezwykłą inspiracją do twórczego działania dla Twojego dziecka . Zostały one zaprojektowane po to, aby angażować zmysły, rozbudzać ciekawość i motywację – to powoduje, że idealnie nadają się jako pomoce Montessori, ponieważ dzięki nim nauka stanie się niezwykłą przygodą!


Wszystkie przygotowane przez nas pomoce wyróżniają się prostotą i logiczną konstrukcją. Jednym z ich ważnych walorów jest izolacja trudności, dlatego też dziecko może rozpoznać od razu, do czego przeznaczony jest dany przedmiot. Każdy z nich powstaje zgodnie z zasadą stopniowania trudności, co z kolei prowadzi do zwiększenia poczucia własnej wartości dzieci, do doskonalenia dokładności i motywacji do działania. Pomoce te są integralną całością i stanowią najlepszą podstawę do dalszych skomplikowanych działań.


Jeżeli interesuje Cię pedagogika Marii Montessori, sklep PanKotek.pl prezentuje szeroką gamę pomocy naukowych do edukacji matematycznej, językowej, kosmicznej, także w dziedzinie sensoryki i życia praktycznego. Zapraszamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty!

Pomoce Montessori Jest 98 produktów.

Podkategorie

 • Sensoryka

  Przedstawiamy szeroki wybór materiałów, które wpłyną na harmonijny rozwój zmysłów Twojego dziecka – słuchu, węchu, dotyku, wzroku, a nawet smaku. Prowadzona z nimi integracja sensoryczna pomaga w kreowaniu większej wrażliwości u dzieci, a także uczy różnicować i porządkować bodźce pochodzące z otoczenia. Wykorzystywane w kolejnych etapach rozwoju właściwe i adekwatne do wieku pomoce sensoryczne są doskonałym narzędziem pobudzania zmysłów.

  Zmysły są istotnym elementem rozwoju osobowości dziecka, ponieważ motywują do działania, zachęcają do większej samodzielności, pomagają uświadomić, że każda czynność powinna być wcześniej zaplanowana, wykonana zgodnie z ustaloną kolejnością, a czasem potrzebuje również współdziałania z innymi. Warto pobudzać poszczególne zmysły poprzez podsuwanie naszym maluszkom odpowiednich bodźców – m.in. przemyślanych, bezpiecznych zabawek. Należą do nich między innymi dostępne w naszej ofercie pomoce sensoryczne.

  Wychowanie zmysłowe rozpoczyna się już w fazie absorbującego ducha, czyli wówczas, gdy dziecko żywiołowo i nieświadomie zaczyna pochłaniać obrazy i wrażenia pochodzące z otoczenia. To właśnie one budują podstawę do kreacji wyobrażeń dotyczących rzeczywistości oraz pobudzają wyobraźnię. Zachęcamy, by sprawdzili Państwo wszystkie pomoce sensoryczne w naszym sklepie internetowym PanKotek.pl, które będą w tym pomocne!

  Pomoce sensoryczne – rozwiń zmysły swojego dziecka

  Harmonijny rozwój wszystkich zmysłów to zarówno dla malucha, jak i jego rodzica prawdziwe wyzwanie. Wychodząc naprzeciw potrzebom najmłodszych, stworzyliśmy pomoce sensoryczne w formie atrakcyjnych zabawek, które pomogą dziecku wkroczyć w świat zmysłów i nauczą je, jak rozumieć, przetwarzać i porządkować odebrane bodźce.

 • Maluchy

  Obserwacja i poszanowanie koncentracji rozpoczyna się już w wieku niemowlęcym. Każdy wybrany przez nas materiał został stworzony z myślą o osiągnięciu przez dziecko konkretnego celu. Dzięki przedmiotom umieszczonym w polu widzenia, maluch poznaje własne zdolności do sięgania, dotykania, chwytania, tworzenia dźwięków za pomocą grzechotek i skupiania się na pracy, którą pragnie wykonywać. To pierwsza samodzielna próba nauki poprzez zabawę.

 • Edukacja matematyczna

  Pozwala na radosne i praktyczne doświadczanie matematyki w kształtach i przedmiotach za pomocą własnych rąk i poruszania się w przestrzeni, chociaż często dzieci nie mają świadomości tego zjawiska. Wprowadzeniem jest kontakt z materiałami sensorycznymi, które zapewniają podstawę do pojęć matematycznych oraz uczą koordynacji ruchów. Zaczynamy od przedstawiania konkretów, a kończymy na wprowadzaniu abstrakcji. Działamy krok po kroku oddzielając trudności, od całości stopniowo przechodząc do szczegółów. Zmysł matematyczny formułuje się dzięki prostym i codziennym czynnościom tj. sortowanie, liczenie, układanie przedmiotów wg jakiegoś porządku, porównywanie kształtów, rozmiarów czy kolorów.

 • Edukacja językowa

  Materiały przygotowują do nauki pisania i czytania, rozwijają pamięć, umiejętność kojarzenia i samodzielnego myślenia.  Dziecko uczy się sensorycznie rozpoznawać kształt liter, zapamiętuje je wzrokowo, motorycznie i zapoznaje się z brzmieniem głoski. Z ruchomego alfabetu układa wyrazy skojarzone z przedmiotem. Czytanie nastąpi z chwilą umiejętności łączenia liter w wyraz. Między czytaniem a pisaniem może upłynąć jakiś czas, indywidualny dla każdego dziecka.  Pomoce wprowadzają także w świat ortografii i gramatyki, której specyfiką są symbole określające części mowy i zdania. Niemniej jednak, żadne materiały nie zastąpią codziennej literatury dziecięcej i rozmów z rodzicami, które wzbogacą słownictwo naszych pociech i nauczą je swobodnego wyrażania myśli.

 • Edukacja kosmiczna

  Pomaga zrozumieć i poznać świat. Buduje poczucie bycia jego ważną częścią i ponoszenia za niego odpowiedzialności. Dziecko zdobywa wiedzę o wszechświecie, kontynentach, ewolucji roślin i zwierząt, rozwoju człowieka, wychowaniu religijnym. Poznaje wartości kultury regionalnej oraz wzmacnia poczucie przynależności i tożsamości narodowej. Kontakt z przyrodą, pielęgnacja kwiatów, opieka nad zwierzętami czy obserwacja kamyków są wspaniałą okazją do codziennej kontemplacji, poszanowania świata i zachowania harmonii. Wybrane przez nas materiały inspirują nasze pociechy do samodzielnego odkrywania bogactwa życia w świecie natury i kultury.

 • Życie praktyczne

  Ćwiczenia praktyczne służą wspieraniu dziecka w nauce samodzielności i niezależności. Ich celem jest nauczenie się konkretnych czynności potrzebnych w życiu codziennym, poprawienie koordynacji ruchowej, doskonalenie małej motoryki oraz orientacji w przestrzeni. Kształtują nawyki związane z przygotowaniem miejsca pracy i utrzymywaniem porządku. Uczą również determinacji, wiary we  własne możliwości, szacunku do przedmiotów i otaczającego świata. Jeśli dziecko potrafi bez problemu przelać wodę z jednego naczynia do drugiego, to chętniej naleje sobie samodzielnie sok czy podleje kwiatki.

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 98 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 98 elementów