dostawa 0zł od 299zł

100% bezpieczeństwa

14 dni na zwrot

Sensoryka

Przedstawiamy szeroki wybór materiałów, które wpłyną na harmonijny rozwój zmysłów Twojego dziecka – słuchu, węchu, dotyku, wzroku, a nawet smaku. Prowadzona z nimi integracja sensoryczna pomaga w kreowaniu większej wrażliwości u dzieci, a także uczy różnicować i porządkować bodźce pochodzące z otoczenia. Wykorzystywane w kolejnych etapach rozwoju właściwe i adekwatne do wieku pomoce sensoryczne są doskonałym narzędziem pobudzania zmysłów.

Zmysły są istotnym elementem rozwoju osobowości dziecka, ponieważ motywują do działania, zachęcają do większej samodzielności, pomagają uświadomić, że każda czynność powinna być wcześniej zaplanowana, wykonana zgodnie z ustaloną kolejnością, a czasem potrzebuje również współdziałania z innymi. Warto pobudzać poszczególne zmysły poprzez podsuwanie naszym maluszkom odpowiednich bodźców – m.in. przemyślanych, bezpiecznych zabawek. Należą do nich między innymi dostępne w naszej ofercie pomoce sensoryczne.

Wychowanie zmysłowe rozpoczyna się już w fazie absorbującego ducha, czyli wówczas, gdy dziecko żywiołowo i nieświadomie zaczyna pochłaniać obrazy i wrażenia pochodzące z otoczenia. To właśnie one budują podstawę do kreacji wyobrażeń dotyczących rzeczywistości oraz pobudzają wyobraźnię. Zachęcamy, by sprawdzili Państwo wszystkie pomoce sensoryczne w naszym sklepie internetowym PanKotek.pl, które będą w tym pomocne!

Pomoce sensoryczne – rozwiń zmysły swojego dziecka

Harmonijny rozwój wszystkich zmysłów to zarówno dla malucha, jak i jego rodzica prawdziwe wyzwanie. Wychodząc naprzeciw potrzebom najmłodszych, stworzyliśmy pomoce sensoryczne w formie atrakcyjnych zabawek, które pomogą dziecku wkroczyć w świat zmysłów i nauczą je, jak rozumieć, przetwarzać i porządkować odebrane bodźce.

Sensoryka Jest 25 produktów.

Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów
Pokazuje 1 - 25 z 25 elementów